Faculty/Staff

Misty Andrzejewski

Cafeteria/Safety Monitor

Ryan Bales

Credit Recovery / Learning Center

John Barron

Physical Education / Health

Kelsey Beatty

Physical Therapist Assistant

Roy Benge

Athletic Director

Kerry Bradway

Language Arts

Glenda Bright

Assistant Head Cook

Gina Brown

Safety Monitor

Wilda Burt

Cafeteria

Jona Cartwright

Health Occupations Instructor

Amy Chizum

Lunchroom Cashier

Tyler Ciboch

Language Arts

Kyle Coffman

Assistant Principal

Amy Dauber

Occupational Therapist

Caitlin Dian

Family and Consumer Science

Jennifer Dorrel

Physical Therapist Assistant

Patricia Downs

Financial Secretary

Katie Duran

Alternative School Instructor

Chris Eaton

Occupational Therapist Assistant

Jane Faulstich

Speech / Drama / Auditorium

Courtney Fuchs

Occupational Therapist

Delia Gadziola

ELL Instructor / Spanish

Rose Goncher

Physical Therapist Assistant

Cindy Hart

Second Shift Custodian

David Hatcher

Social Studies

Traci Hilliard

Information Literacy Assistant

Bridget Hite

School Resource Officer

Lisa Huff

Administrative Secretary

Keshena Hunter

Guidance Secretary

Rebecca Ippel

Interventionist (EL)

Debra Jung

Interventionist Aide

Ben Kain

Health/PE

Scott Kaser

CNC Instructor

Diane Kehr

Interventionist Aide

Robyn Keller

Attendance Secretary

Kim Koch

Cafeteria

  • 574-936-2178

Gwen Kriss

Athletic Secretary

Laura Kruyer

Social Studies

Susan Kuckie

Family and Consumer Science

Judi Lykowksi

Radio/TV & Interactive Media

Krysta Magee

School Nurse

Josh Martin

Language Arts

Lori McClellan

Earth / Space / Science

Michelle McKane

Cafeteria Cashier

David McKenzie

Speech / Language Arts

Dawn Middaugh

Interventionist Aide

John Mills

Interventionist (ED)

Michelle Montgomery

Cafeteria/Safety Monitor

Megan Orr

Language Arts

Brad Parkhurst

Food Services Truck Driver

Carin Plothow

Interventionist (MD)

Tony Plothow

Interventionist (LD)

Aimee Portteus

Director of Guidance

Kelly Reinholt

Interventionist (LD)

Curt Samuelson

Corporation Aide / Strength and Training Supervisor

Julie Sayger

Dish Room Helper

Susan Scheiber

Instructional Aide

Rich Schieber

Project Lead the Way / Industrial Technology

Amy Schmeltz

Language Arts / Journalism / Yearbook

Craig Schoof

Building Trades Teacher

Amy Schuler

Receptionist / Lunch Clerk

John Scott

Assistant Athletic Director

Tara Sharp

Instructional Coach

Gene Skirvin

Business Education / Physical Education

David Smith

Vocational Agriculture

Rosie Snyder

Interventionist Aide / LD

Antonio Soria

Head Custodian

Patty Spier

Dishroom Assistant

Joseph Stanley

Industrial Technology

Shannon Stevens

Second Shift Custodian

Sherry Strahla

Special Education Aide

Denise Terry

Special Education Aide

Charlotte Tyree

English / Speech / Theatre

Ryan VanAntwerp

Vocal Music Teacher

Karen Warren

Special Education Aide

Regina Warren

Language Arts/Theatre

Ryan Wolfe

Social Studies

Regina Woods

Interventionist Aide